Charakterystyka studiów:
Zakres studiów obejmuje kompleksowo dziedziny wiedzy spotykane w problematyce funkcjonowania głębinowych ujęć wody. W procesie kształcenia podejmowane są zagadnienia rozpoznania i dokumentowania zasobów wód podziemnych, aspekty techniczne wykonywania ujęć oraz technologiczne związane z eksploatacją i gospodarowaniem zasobami naturalnymi oraz środkami technicznym, a także zarządzaniem finansami w przedsiębiorstwie wodociągowym. Zagadnienia te omawiane są w nawiązaniu do aktualnych regulacji prawnych oraz współczesnych wymagań ochrony środowiska naturalnego. Duży nacisk położony jest na efektywność i energochłonność ujmowania wody w poszczególnych fazach życia studni. Istotnym elementem w procesie kształcenia są zajęcia praktyczne, których tematyka związana jest z systemami monitoringu oraz diagnostyki stanu technicznego obiektów studziennych oraz poszczególnych elementów ich wyposażenia.
Program studiów:
Sylwetka absolwenta
Absolwent studiów podyplomowych posiada ugruntowaną wiedzę związaną z podstawowymi zagadnieniami spotykanymi w problematyce udostępniania i ujmowania wód podziemnych, szczególnie w zakresie nauk o ziemi i inżynierii środowiska, energetyki, automatyki, informatyki technicznej, inżynierii lądowej i materiałowej, ekonomii, prawa oraz bezpieczeństwa publicznego - na poziomie niezbędnym do przejmowania odpowiedzialności za funkcjonowanie ujęć głębinowych. Nabyta na studiach podyplomowych wiedza jest wystarczająca do podejmowania współcześnie występujących wyzwań w zakresie poprawy sprawności, obniżania energochłonności oraz zwiększania niezawodności systemów. Absolwent posiada wiedzę pozwalającą na podejmowanie samodzielnych decyzji w zakresie efektywnego gospodarowania środkami technicznymi i zarządzania bezpieczeństwem dostaw wody. Posiada także kompetencje, pozwalające na planowanie modernizacji oraz wdrażanie innowacyjnych metod nadzoru diagnostycznego obiektów i elementów technicznych, a także utrzymania niezawodności technicznych systemów eksploatacji zasobów wód podziemnych.
Czas trwania:
2 semestry (od III 2022 r. do I 2023 r.)
Termin składania zgłoszeń dla edycji IV:
2 XI 2021 r. – 25 II 2022 r.
Wymagane dokumenty:
Tryb zgłoszeń:
Rekrutacja kandydatów odbywa się w sposób ciągły. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku złożenia zgłoszenia po terminie rekrutacji na daną edycję studiów zgłoszenie zostaje zachowane do rekrutacji na kolejną edycję studiów.
Liczba miejsc:
Minimalna liczba warunkująca uruchomienie edycji studiów -15.
Maksymalna liczba miejsc w ramach edycji – 40.
Miejsce składania zgłoszeń:
Dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać przesyłką poleconą, skierowaną na adres:
Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami
Akademia Górniczo-Hutnicza
30-059 Kraków
Al. Mickiewicza 30
„Eksploatacja Ujęć Wód Podziemnych”
Osoby przyjmujące zgłoszenia:
mgr inż. Karolina Kaznowska-Opala
tel.: 12 617 39 08
dr hab. inż. Krzysztof Polak
tel. 12 617 44 94
Opłaty:
3900 zł (w tym 100 zł opłaty wpisowej)
(możliwość płatności w ratach)
Informacje dodatkowe:
Zajęcia prowadzone są w systemie niestacjonarnym, tzn. w soboty i niedziele. Studia realizowane są w systemie: semestr letni (I) – semestr zimowy (II). Dwa zjazdy odbywają się w piątek, jeden w semestrze letnim, jeden w semestrze zimowym (zajęcia praktyczne w czerwcu oraz we wrześniu). Zajęcia praktyczne odbywają się w wybranych ujęciach wód podziemnych (poza Krakowem). Program przewiduje 132 godz. dydaktycznych, tj. około 10 zjazdów. W ramach programu studiów przewidziane są egzaminy z wybranych przedmiotów oraz obrona pracy końcowej.
Organizator studiów podyplomowych:
Wydział Inżynierii Lądowej
i Gospodarki Zasobami
al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
Kierownik:
dr hab. inż. Krzysztof Polak
tel.: 12 617 44 94
Osoba do kontaktu:
mgr inż. Karolina
Kaznowska-Opala
tel.: 12 617 39 08
All rights reserved © 2021 Akademia Górniczo-Hutnicza