01.12.2021

Wykład: O kosmosie i strategiach w tej nowej domenie

1 grudnia 2021 r. w godz. 15.00–17.30 w AGH (sala audytoryjna w bud. U-2 przy ul. Reymonta 7) odbędzie się wykład dr. Jacka Bartosiaka pt. O kosmosie i strategiach w tej nowej domenie.

Dr Jacek Bartosiak jest ekspertem ds. geopolityki i geostrategii, dyrektorem Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożycielem „Play of Battle”, zajmującej się przygotowywaniem symulacji wojskowych, współpracownikiem „Nowej Konfederacji” oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie. Jest także autorem książek o tematyce geopolitycznej, m.in. „Wojna w Kosmosie” oraz „Nadchodzi III wojna światowa”.

Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Cosmodrill, które działa przy Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu.