28.10.2021

VI Forum Green Smart City

W dniach 2829 października 2021 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbędzie się VI Forum Green Smart City.

Głównym celem wydarzenia jest wymiana poglądów i doświadczeń pomiędzy władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami małopolski, wszystkimi zainteresowanymi tematami inteligentnych technologii dla Smart City i Smart Village.

Zakres tematyczny forum:

• Smart City i Smart Village – wyzwania i szanse w dobie trwania COVID-19,
  • Zielony Ład w Smart City,
  • Zielony Ład w Smart Village,
  • zrównoważony rozwój.

Tegoroczna edycja forum koncentruje się na koncepcji Europejskiego Zielonego Ładu obejmującego wdrażanie inwestycji sprzyjających środowisku, ograniczenie zanieczyszczeń poprzez czystszy i tańszy transport oraz obniżenie emisji branży energetycznej, a także wdrażania innowacji przemysłowych. Wszystkie podejmowane działania mają na celu stworzenie czystej gospodarki, funkcjonującej w obiegu zamkniętym, co umożliwi efektywne wykorzystanie zasobów. Wyzwania stawiane przez Europejski Zielony Ład jeszcze mocniej inspirują do poszukiwania rozwiązań i wdrażania nowych technologii w Smart City, Smart Village, a także otwierają nową przestrzeń do realizacji założeń zrównoważonego rozwoju.

Centrum Kongresowe UR (Kraków, al. 29 Listopada 46)

2829 października 2021 r.

• Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
  • Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego
  • Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego
  • InnoTechKrak