Przejdź do treści Przejdź do stopki
Studenci - aktualności

Wydarzenia

Wystawa w BG AGH: Między stronami. Obiekty pozostawione przez czytelników w książkach

Książka towarzyszy ludziom w różnych sytuacjach: pomaga w nauce, umila podróż, ułatwia zasypianie, zabija nudę. Będąc zawsze pod ręką, okazuje się też idealnym miejscem na… przechowywanie rzeczy. Właśnie o tych rzeczach jest wystawa „Między stronami. Obiekty pozostawione przez czytelników w książkach”, którą można oglądać w Bibliotece Głównej AGH (I piętro) w dniach 8 lutego – 24 kwietnia 2023 r.

„Między stronami” to opowieść o przedmiotach znalezionych gdzieś pomiędzy kartami. Obiektach, które świadczą o przeszłości i dają wgląd w ważne (lub zupełnie nieważne) momenty teraźniejszości. Chociaż książki i czasopisma same w sobie wydają się być obiektami statycznymi, w rzeczywistości często kryją sekrety życia codziennego.

Każda biblioteka zbiera rzeczy znalezione. Stare listy, niezrozumiałe notatki, zapomniane rachunki, kartki świąteczne. Jest nie tylko skarbnicą wiedzy, ale również swego rodzaju przechowalnią przedmiotów zagubionych. Na wystawie można podziwiać eksponaty wypożyczone z zaprzyjaźnionych Bibliotek. Ta współpraca pokazuje szerszy obraz tego, co da się znaleźć między stronami.

Wszyscy doświadczyliśmy uczucia frustracji, gdy coś schowanego przepadło na zawsze. Niezależnie od tego, czy była to karteczka samoprzylepna z ważnymi informacjami, zdjęcie, czy bilet do teatru — te małe przedmioty mogą być zaskakująco trudne do zastąpienia.

Wystawa daje możliwość odzyskania swoich skarbów. Właściciele wystawionych przedmiotów mogą kontaktować się, wysyłając wiadomość na adres pano(at)agh.edu.pl.

Jednocześnie w przestrzeni wystawy znajdują się książki, między stronami których można pozostawić coś swojego.

Ekspozycja została przygotowana przez pracowników Zespołu ds. Marketingu Biblioteki Głównej AGH.

Stopka