Przejdź do treści Przejdź do stopki
Studenci - aktualności

Wydarzenia

W stronę Antarktydy. Prelekcja dr. inż. Piotra Chrząstowskiego w Bibliotece Głównej
  • 06.04.2022

W ramach cyklu spotkań „Biblioteka Główna AGH zaprasza…” 6 kwietnia 2022 r. o godz. 12.00 w Czytelni Książek Własnych Biblioteki Głównej (parter, sala 5) odbędzie się prelekcja dr. inż. Piotra Chrząstowskiego pt. W stronę Antarktydy.

Dr inż. Piotr Chrząstowski – wnuk profesora Walerego Goetla, wieloletni wykładowca na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Z zamiłowania żeglarz, fotograf oraz miłośnik dalekich podróży. Poznawszy dobrze Europę, przed kilkunastu laty rozpoczął dalekie rejsy po świecie. Szczególne miejsce wśród jego wypraw zajmują ekspedycje podbiegunowe, m.in. do Grenlandii (2013), na Svalbard (2015) oraz Antarktydę (2017). Piękno odwiedzanych krain wraz z ich pierwotną przyrodą utrwala na fotografiach.

W trakcie spotkania w Bibliotece Głównej AGH dr inż. Piotr Chrząstowski opowie o swojej niezwykłej, pełnej przygód podróży na Antarktydę, którą odbył w 2017 r. Kontynent zachwyca, a jego fauna i flora jest niepowtarzalna. Będzie to można zobaczyć na pięknych fotografiach wykonanych przez podróżnika.

Ogromne lodowce, pasma szczytów górskich, często nienazwane, cisza, przerywana tylko przez odgłosy przyrody i wreszcie całkowita ciemność w nocy, rozświetlana jedynie przez księżyc i gwiazdy, to obraz Ziemi, który coraz trudniej spotkać. Mam nadzieję, że los pozwoli mi jeszcze nie raz zobaczyć takie miejsca.

dr inż. Piotr Chrząstowski

*** 

Przypominamy, że do 29 kwietnia br. w sali wystawowej Biblioteki Głównej AGH (I piętro) prezentowana jest wystawa „W poszukiwaniu piękna przyrody. Podróże Walerego Goetla i Piotra Chrząstowskiego”. Więcej informacji na stronie BG AGH

Stopka