Studenci - aktualności

Wydarzenia

20 maja 2022 r. w AGH odbędzie się studencka konferencja nt. różnorodności i otwartości w sektorze kosmicznym (Conference on Diversity and Inclusion in Space Sector). Wydarzenie organizowane jest w ramach działań konsorcjum UNVERSEH.

Uczestnicy studenci skupieni w interdyscyplinarnych i międzykulturowych zespołach zmierzą się z zadaniami dotyczącymi potencjalnych misji kosmicznych na odległych ciałach niebieskich (Dark Side of the Moon Challenge). Wydarzenie skierowane jest do studentów reprezentujących różne dziedziny nauki: od społecznych, przez przyrodnicze, po techniczne. Na zwycięzców czeka specjalna nagroda.

Zadania opracują eksperci: dr Agata Kołodziejczyk, założycielka i dyrektorka Analog Astronaut Training Center oraz Rafał Czarny, projektant gier szkoleniowych oraz dyrektor ds. innowacji i rozwoju Inprogress Design Lab w firmie Inprogress.

W ramach konferencji odbędzie się także panel, w którym wezmą udział goście specjalni reprezentujący branżę kosmiczną.