Studenci - aktualności

Wydarzenia

Spotkanie z Arturem B. Chmielewskim – menedżerem misji NASA Jet Propulsion Laboratory
  • 02.06.2023

Centrum Technologii Kosmicznych AGH zaprasza na spotkanie z Arturem B. Chmielewskim – polskim naukowcem, menedżerem misji NASA Jet Propulsion Laboratory. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2023 r. w godz. 10.00–11.30 na Wydziale Humanistycznym (bud. C-7).

Jak przebiega proces wyboru celu wartej miliardy dolarów misji? Ile lat trwają przygotowania? Jak tworzyć rozwiązania technologiczne na misje, które dopiero są omawiane i dlaczego zawsze trzeba patrzeć kilka kroków przed siebie? Artur B. Chmielewski odpowie na te pytania i opowie o tym, dlaczego pracując przy misjach kosmicznych trzeba być nie tylko mądrym, ale mądrym w każdej dziedzinie*.

*cytat z premierowej książki Artura Chmielewskiego i Eweliny Zambrzyckiej-Kościelnickiej „Odważ się robić wielkie rzeczy. I ty możesz pracować w NASA”

Spotkanie skierowane jest do studentów, studentek, licealistów i licealistek.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja.