Studenci - aktualności

fot. źródło facebook.com/BGAGH.Krakow

Na zdjęciu dwie kobiety stoją po przeciwnych stronach stolika z książkami. Jedna z nich płaci, druga trzyma w dłoni puszkę na datki. Zdjęcie wykonane przed budynkiem Biblioteki Głównej AGH.
Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji małej Olgi. Kiermasz charytatywny w Bibliotece Głównej AGH

Zachęcamy społeczność naszej uczelni do udziału w organizowanym przez Bibliotekę Główną AGH kiermaszu charytatywnym, który odbędzie się 24 maja 2023 r. w godz. 9–14.00 na skwerze przed Biblioteką. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację małej Olgi, córeczki Anny Wesołowskiej, pracowniczki Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH.

Anna Wesołowska od wielu lat jest zaangażowana w działania mające na celu poprawę dostępności AGH dla osób ze szczególnymi potrzebami, a jej wiedza i doświadczenie stanowią jeden z filarów działalności BONu. Zawsze ciepła, empatyczna, z życzliwością podchodzi do studentów i ich często skomplikowanych problemów. Od początku też współpracuje z Biblioteką Główną AGH przy organizacji kiermaszów (tegoroczny to już dziewiąty!).

Niestety życie pisze różne scenariusze i teraz to Anna i jej córeczka potrzebują pomocy. Zdiagnozowany jeszcze przed narodzinami zespół Downa to dopiero początek obciążeń, z jakimi musi borykać się dziewczynka. Olga urodziła się jako wcześniak, z wadą serca, zespołem zaburzeń oddychania. Pierwsze 10 tygodni życia spędziła na oddziale neonatologii. I choć teraz szczęśliwie przebywa już z rodzicami, to ciągle wymaga opieki lekarzy specjalistów i kosztownej rehabilitacji.

Więcej o problemach zdrowotnych Olgi

Podczas kiermaszu, w zamian za dobrowolny datek (ze względów formalnych może być to tylko gotówka), będzie można wybrać książkę, płytę z filmem lub muzyką, grę, zabawkę, puzzle itp. Przedmioty pochodzą głównie z prywatnych zbiorów pracowników AGH.

Uwaga: zbiórka książek, płyt i innych przedmiotów na kiermasz (np. gry, zabawki, puzzle) została przedłużona do 23 maja br.

Akcję wspiera Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH.