Przejdź do treści Przejdź do stopki
Studenci - aktualności

Wydarzenia

W dniach 30–31 marca 2023 r. w AGH w formie hybrydowej odbędzie się II międzynarodowa konferencja „Innowacje w odnawialnych źródłach energii”. Organizatorem jest Polska Izba Ekologii w partnerstwie z AGH.

Tematyka odnawialnych źródeł energii jest szczególnie istotna dla rozwoju gospodarczego Polski. Polityka energetyczna Polski zawiera cele dotyczące intensywnego rozwoju wykorzystania odnawialnych źródeł energii, do czego potrzebne jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych z polskich jednostek naukowych. Przepisy unijne obligują każde państwo członkowskie do realizacji wyznaczonych celów w zakresie OZE, promując wydajność i oszczędność energetyczną. Zasady kształtowania polityki energetycznej Polski oraz organy właściwe w sprawach gospodarki energią powinny współgrać z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań z nauki do praktyki. Struktura wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem zasobów odnawialnych powoduje szereg wyzwań technicznych, które mogą być rozwiązane przez polskie jednostki naukowe. O identyfikacji barier prawnych uniemożliwiających lub utrudniających budowę instalacji OZE należy dyskutować. Panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, elektrownie wiatrowe… – w każdym obszarze technologii OZE powstają innowacje do wdrożenia. Eksploatacyjne wyzwania związane z inną strukturą popytu na energię i amplitudę szczytów zapotrzebowania, tzw. pików energetycznych, dają przestrzeń do wdrożeń technologii. Daje to szansę na bardziej stabilne dostarczanie energii odnawialnej. Wymagania infrastrukturalne umożliwiające zastąpienie paliw kopalnych odnawialnymi źródłami energii są ogromne.

Głównym celem konferencji jest upowszechnianie wyników prac naukowych oraz promocja nakierowana na ich wdrożenie w gospodarce w oparciu o polską myśl naukową i techniczną. Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń naukowców z przedsiębiorcami w celu zwiększenia ilości wdrożeń technologicznych i sprostania nowym wyzwaniom w obszarze odnawialnych źródeł energii.

Konferencja adresowana jest do przedsiębiorców – instalatorów OZE, eksploatatorów, pośredników, jednostek naukowych, jednostek samorządowych oraz organizacji pozarządowych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale należy wypełnić formularz rejestracyjny

Miejsce: Aula Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (bud. B-2, sala 110)

Więcej informacji o wydarzeniu: innowacjeoze.com 

Artykuły z kategorii Studenci

    Oops, an error occurred! Code: 2023120509162784ce37ec

Najnowsze artykuły

    Oops, an error occurred! Code: 202312050916276d54c0f2

Stopka