Studenci - aktualności

Wydarzenia

Uroczyste rozpoczęcie 104. roku akademickiego w AGH odbędzie się 4 października 2022 r.

Uroczystość poprzedzi msza święta, która odprawiona zostanie o godz. 8.30 w kolegiacie św. Anny. Następnie o godz. 10.30 spod bud. B-8 na kampusie AGH wyruszy pochód, w którym przemaszerują władze rektorskie, członkowie Senatu, pracownicy i studenci. Uroczysty orszak przejdzie do Gmachu Głównego (bud. A-0). Tam, w auli, o godz. 11.00 rozpoczną się główne uroczystości inauguracyjne.

Program uroczystości w auli AGH

• „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu chóru Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”
  • Przemówienie Rektora AGH prof. Jerzego Lisa
  • Immatrykulacja studentów I roku
  • „Gaudeamus igitur” w wykonaniu chóru Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”
  • Wystąpienie przedstawiciela studentów
  • Wręczenie nagród
  • Wykład inauguracyjny prof. Tadeusza Słomki pt. „Profesor Walery Goetel – prekursor zrównoważonego rozwoju”

W tym roku inauguracji towarzyszyć będzie jeszcze jedno wydarzenie – uroczyste uruchomienie superkomputera Athena, obecnie najszybszego komputera w Polsce.

***

Wstęp na główną uroczystość inauguracyjną odbywającą się w auli oraz na wydarzenie towarzyszące, tj. uruchomenie Atheny, jest możliwy wyłącznie dla osób, które otrzymały zaproszenia i potwierdziły uczestnictwo.

Studentów AGH zapraszamy do udziału w inauguracjach wydziałowych, które odbędą się wg następującego harmonogramu:

Szczegóły na stronie internetowej każdego wydziału.