Przejdź do treści Przejdź do stopki
Studenci - aktualności

Wydarzenia

Granice i ich przekraczanie w non-fiction. Co wolno, a czego nie wolno w biografii reporterskiej – spotkanie autorskie z Katarzyną Kubisiowską i Sylwią Frołow
  • 27.04.2022

27 kwietnia 2022 o godz. 17.00 z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Bibliotece Głównej AGH odbędzie się spotkanie literackie pt. „Granice i ich przekraczanie w non-fiction. Co wolno, a czego nie wolno w biografii reporterskiej”. W rozmowie wezmą udział autorki Katarzyna Kubisiowska i Sylwia Frołow. Dyskusję moderować będzie Łukasz Wojtusik.

Katarzyna Kubisiowska to dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, autorka książek biograficznych i wywiadów książkowych. Współtworzy Podcast Powszechny, gdzie prowadzi autorską serię „Własny pokój”.
Sylwia Frołow jest autorką powieści i biografii oraz korektorką „Tygodnika Powszechnego”.
Łukasz Wojtusik jest dziennikarzem TOK FM, wydawca i szefem krakowskiego newsroomu Grupy Radiowej Agory.

Spotkanie wiąże się z premierą biografii prof. Jerzego Vetulaniego – krakowskiego neurobiologa, psychofarmakologa, naukowca, wykładowcy akademickiego, popularyzatora nauki i działacza „Solidarności”.

Na spotkaniu będzie można premierowo zakupić biografię pt. „Vetulani. Piękny umysł, dzikie serce” i inne książki autorek.

Szczegółowe informacje

Stopka