Studenci - aktualności

Wydarzenia

W dniach 14–16 marca 2022 r. w Auditorium Maximum UJ odbędzie się 17. Studencki Festiwal Informatyczny. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich zainteresowanych informatyką oraz nowymi technologiami i łączy pochodzących z całej Polski informatyków, a także pasjonatów tej dziedziny, niezależnie od ich profesji czy wieku.

Czy wirtualna rzeczywistość może zmienić świat, kiedy sztuczna inteligencja jest mądrzejsza od człowieka, jak hakerzy zbierają informacje i przygotowują się do ataku, jak gry video zrewolucjonizowały sztukę – to tylko wybrane zagadnienia spośród kilkudziesięciu różnych wykładów i warsztatów, w których mogą bezpłatnie uczestniczyć twórcy i pasjonaci branży IT oraz szeroko pojętego sektora gamingowego.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się także studenci, którzy na co dzień tworzą jedne z najbardziej spektakularnych i zaawansowanych projektów studenckich. Zespół AGH Solar Boat, twórcy m.in. autonomicznej łodzi solarnej przedstawią metody zbierania danych środowiskowych, pracy programistycznej w projekcie czy aspekt wykorzystania sieci neuronowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy.

Organizatorami SFI są koła naukowe czterech krakowskich uczelni:

• Koło Studentów Informatyki UJ,
  • Koło Naukowe BIT AGH,
  • Koło Naukowe i::team UEK,
  • Koło Naukowe Informatyki PK.