Sport i rekreacja w AGH

AGH promuje sport, aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Baza sportowa uczelni obejmuje:

• Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH:

• dwie nowoczesne hale sportowe,
    • dwie siłownie,
    • sala do aerobiku i ćwiczeń przy muzyce,
    • łaźnia parowa;

• Basen AGH:

• baseny (sportowy, szkoleniowy, rekreacyjny),
    • nowoczesna siłownia;

• obiekty na terenie Miasteczka Studenckiego AGH:

• boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki;
    • korty tenisowe.

W 2020 r. na terenie Miasteczka Studenckiego AGH ruszyła budowa wielofunkcyjnej hali sportowej, która jest odpowiedzią na rosnące potrzeby społeczności uczelni oraz licznych sekcji sportowych skupionych w AZS AGH. Nowy, 5-kondygnacyjny obiekt będzie pełnił przede wszystkim funkcje widowiskowo-sportową. W hali będą mogły odbywać się równolegle treningi sekcji wyczynowych oraz rozgrywki sportowe na poziomie I ligi piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki. Budynek będzie wyposażony m.in. w salę sportową wraz z trybunami na blisko 600 osób, w tym boisko do gier zespołowych oraz stanowiska do badmintona. Ponadto w obiekcie znajdą się siłownia, sale gimnastyczne, sale przeznaczone do odnowy biologicznej zawodników typu sauna czy pomieszczenia do masażu oraz korty do squasha. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu przekroczy 7 tys. m2. Na części dachu przewidziano zielony taras.

Akademicki Związek Sportowy AGH Kraków

AZS AGH Kraków jest jednym z największych klubów AZS w Polsce. Zrzesza ponad 900 najlepszych sportowców środowiska akademickiego Krakowa, którzy trenują w ponad 30 sekcjach.

Studenci AGH reprezentują uczelnię podczas najważniejszych mistrzostw w Polsce i za granicą, a sportowcy wyczynowi mają możliwość podjęcia indywidualnego toku studiów oraz uzyskania stypendiów sportowych. Profesjonalizm i formę na najwyższym poziomie potwierdzają największe sukcesy AZS AGH Kraków odniesione na przestrzeni ostatnich lat. Ponadto studenci zrzeszeni w uczelnianych sekcjach sportowych mają także możliwość korzystania z obiektów zewnętrznych. Są to m.in.: przystań żeglarska, przystań wioślarska, ośrodek jazdy konnej, sala do szermierki, sala do judo, boiska do sportów plażowych, korty tenisowe oraz stoki narciarskie.