18.06.2021

Wyszukiwarka naukowa EBSCO: wspólne pole do odkrywania zasobów biblioteki – webinarium

Biblioteka Główna AGH zaprasza do udziału w szkoleniu online pt. Wyszukiwarka naukowa EBSCO - wspólne pole do odkrywania zasobów biblioteki, które odbędzie się 18 czerwca 2021 r. w godz. 10.30–11.30.

Szkolenie poprowadzi na platformie Zoom p. Urszula Nowicka, Customer Engagement Manager EBSCO Information Services.

Link do sesji
Meeting ID: 879 5469 2447
Hasło: EBSCO

Podczas około godzinnego szkolenia prowadząca przybliży mechanizm działania wyszukiwarki naukowej EBSCO oraz zaprezentuje praktyczne przykłady wyszukiwania, wykorzystując przydatne funkcje, takie jak: cytowanie, drukowanie i pobieranie artykułów, przesyłanie artykułów drogą mailową oraz zapisywanie na Google Drive. Omówione zostaną sposoby korzystania z e-książek, m.in. jak pobierać książki w całości oraz jak zapisywać fragmenty na stałe. Będzie można zobaczyć porównanie wyszukiwarki EBSCO z Google Scholar.
Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli, jak tworzyć podstawową i zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak ograniczać wyniki oraz jak znaleźć pełny tekst.

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej BG, tel. 12 617 32 15, e-mail: oin@bg.agh.edu.pl