30.03.2021

Spółka z o.o. narzędziem rozwoju twojego pomysłu – webinarium dla beneficjentów grantów rektorskich

30 marca 2021 r. w godz. 14.00–16.00 odbędzie się webinarium Spółka z o.o. narzędziem rozwoju twojego pomysłu, które poprowadzi specjalistka ds. projektów badawczych i innowacyjnych Marta Bulanda z Centrum Transferu Technologii AGH (CTT AGH). To ostatnie spotkanie z cyklu skierowanego do studentów będących beneficjentami konkursu „Grant Rektora”. Organizowane jest przez CTT AGH oraz spółkę celową INNOAGH w ramach inicjatywy „Akademia Przedsiębiorczości AGH”.

W programie webinarium Spółka z o.o. narzędziem rozwoju Twojego pomysłu znajdą się następujące tematy:

• Wprowadzenie – dlaczego warto rozważyć założenie spółki z o.o.?
    • Cechy spółki z o.o. – porównanie z innymi formami prowadzenia działalności
    • Procedura zakładania spółki
    • Kapitał zakładowy (wkłady, aporty, udziały)
    • Organy w spółce z o.o.
    • Obowiązki związane z prowadzeniem spółki, czyli jak to wygląda na co dzień?

Celem spotkań dla beneficjentów grantów rektorskich jest wyjaśnienie spraw związanych z zarządzaniem i rozwojem projektów, których rezultaty mogą mieć potencjał wdrożeniowy w praktyce gospodarczej w postaci nowych produktów bądź usług.

Podczas cyklu webinariów poruszane będą zagadnienia związane z zarządzaniem własnością intelektualną, w tym w szczególności korzyści i konsekwencje dla twórcy przeniesienia praw własności intelektualnej w AGH. Ponadto będzie można zapoznać się z ofertą uczelni skierowaną do przedsiębiorczego studenta i doktoranta. Zespół Przedsiębiorczości Akademickiej CTT przybliży także kluczowe aspekty budowy i prowadzenia spółki kapitałowej, jako formy wprowadzania na rynek innowacyjnego pomysłu.

Informacja o rejestracji będzie dostępna na stronie organizatora (link).