21.10.2020

Koła naukowe i organizacje studenckie AGH rekrutują – zacznij działać


Październik to na uczelni okres rekrutacji do organizacji studenckich i studenckich kół naukowych. W AGH funkcjonuje ich w sumie blisko 170. Jeżeli chcesz poznać ludzi, z którymi twórczo i aktywnie spędzisz czas wolny, wybierz jedno z nich. W podjęciu decyzji pomogą Targi Organizacji Studenckich, które odbędą się w formie online 21 października 2020 r.

Do udziału w wydarzeniu oraz zapoznania się z ofertą studenckich organizacji i kół naukowych zachęca Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Rafał Dańko:

Czas studiów to najlepszy okres w życiu młodego człowieka – wracamy do niego pamięcią przez całe życie. W tym czasie, obok zdobywania wiedzy, rozwijamy pasje i nawiązujemy przyjacielskie więzi. Hasło AGH „Wiedza – Pasja – Więź” może być realizowane poprzez członkostwo w organizacjach i kołach studenckich naszej uczelni. Ich szeroka i różnorodna oferta obejmuje aktywność naukową, kulturalną, samorządową, sportową, rozrywkową i wiele innych. Działalność w samorządzie studenckim, kołach naukowych, organizacjach i klubach kulturalnych, sportowych bądź turystycznych daje szanse na dobre i pożyteczne wykorzystanie czasu. Zachęcam do zapoznania się z kierowaną do Was propozycją organizacji studenckich działających w naszej uczelni. Jestem przekonany, że znajdziecie wśród nich taką, która będzie dla Was najlepsza.

Pozanaukowa działalność studencka to szansa, aby zdobyć kompetencje cenione przez pracodawców (samodzielności, kreatywności, umiejętności pracy w zespole, odporności na stres czy presję czasu) i znaleźć wymarzoną pracę – coraz więcej firm nawiązuje współpracę z kołami naukowymi czy organizacjami studenckimi, aby pozyskać ambitnych i pełnych pasji pracowników.

Jeśli chcecie nauczyć się projektować, konstruować, wdrażać w życie ciekawe rozwiązania lub prowadzić własne badania naukowe przy zastosowaniu zaawansowanych technik badawczych, gorąco zapraszamy do działania w Studenckich Kołach Naukowych AGH – mówią Pełnomocnicy Rektora ds. Kół Naukowych: dr hab. inż. Paweł Bogacz (koła naukowe pionu górniczego) oraz dr inż. Joanna Augustyn-Nadzieja (koła naukowe pionu hutniczego).

 

 

 

 

 

 

Studenckie Koła Naukowe AGH zrzeszają bez mała 4000 studentów i doktorantów. Funkcjonują w ramach historycznie ukształtowanych pionów – górniczego i hutniczego. Organizują największą i najstarszą konferencję Studenckiego Ruchu Naukowego w Polsce, która odbywa się dwa razy w roku już od ponad 60 lat. Kreatywność, aktywność i liczne osiągnięcia Studenckich Kół Naukowych AGH świadczą o wyjątkowym potencjale rozwojowym uczelni. To w AGH powstały pierwsze w Polsce studenckie projekty, takie jak: bolid wyścigowy, łaziki, rakiety, solarna łódź, solarny samolot czy pojazd napędzany wodorem.

Targi Organizacji Studenckich AGH

 

Podczas transmisji prezentowane będą studenckie organizacje i koła naukowe. Dodatkowo między godz. 17.30 a 19.00 na specjalnym serwerze na portalu Discord możliwa będzie wirtualna rozmowa z przedstawicielami wszystkich organizacji.

Studenckie Koła Naukowe AGH

Organizacje Studenckie AGH