14.12.2018

Wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce


Do 14 grudnia 2018 r. można zgłaszać kandydatów do IX edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa oraz dobre wyniki w nauce czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

Kapituła konkursu wybierze najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Wydarzenie ma na celu nagrodzenie zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie. Konkurs organizowany jest w ramach programu „Study in Poland”.

Zwycięzców poznamy podczas gali finałowej, która odbędzie się 17 stycznia 2019 r. w Warszawie, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce”.

Ankieta konkursowa (doc)