fot. archiwum organizatorów GIS Challenge

Trzecie miejsce studentów AGH w konkursie geoinformatycznym

Zespół studentów z koła naukowego KNGK Geoinformatyka działającego przy Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska zajął trzecie miejsce w II Akademickich Mistrzostwach Geoinformatycznych GIS Challenge organizowanym przez Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

W skład zespołu z AGH weszli: Katarzyna Adamek z Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz Paulina Pieszczoch i Alicja Tama z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.

W mistrzostwach GIS Challenge wzięło udział 130 uczestników. W zawodach wystartowało ponad 20 trzyosobowych zespołów reprezentujących 16 uczelni. Klasyfikacja zespołów była dwuetapowa, a każdy trzygodzinny etap polegał na rozwiązaniu 10 trudnych, przekrojowych zadań.

Przewodniczącym komisji sędziowskiej, w skład której weszli przedstawiciele wszystkich uczelni biorących udział w konkursie oraz specjaliści z przedsiębiorstw geoinformatycznych, był dr inż. Stanisław Szombara z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.

Głównym Organizatorem II Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych GIS Challenge 2018 był Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz  Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Mistrzostwa były skierowane do studentów wszystkich polskich uczelni. Ich  podstawowym celem było sprawdzenie wiedzy i umiejętności analitycznego myślenia w zakresie wykonywania analiz przestrzennych i rozwiązywania problemów programowania analiz oraz obsługi relacyjnych baz danych. W ramach mistrzostw dla studentów organizowane były także okolicznościowe prelekcje i wykłady poprzedzające konkurs. Rywalizujący studenci oprócz wiedzy mieli także szansę sprawdzić swoje kompetencje miękkie, takie jak: komunikatywność, umiejętność dobrej organizacji pracy oraz działanie w zespole i pod presją czasu.