Studentka AGH najlepsza w konkursie wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu

Studentka Wydziału Zarządzania Karolina Kosatka zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), pokonując ponad 400 uczestników.

W finałowej prezentacji, która zadecydowała o zwycięstwie, laureatka kompleksowo ujęła temat odpowiedzialności biznesu za środowisko, określiła wyzwania stojące przed firmami oraz sposoby na efektywne wdrażanie rozwiązań środowiskowych, podkreśliła także, jak istotna jest wiarygodność w podejmowaniu działań z zakresu CSR.

Do ogólnopolskiego konkursu wiedzy o CSR zgłosiło się 426 studentów oraz licealistów z całej Polski. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się 326 uczestników. 6 czerwca 2018 r. w Warszawie odbył się finał. Pięć finalistek przedstawiło prezentacje na jeden z zaproponowanych przez organizatora tematów:

• cele zrównoważonego rozwoju – praktyczne narzędzie dla biznesu czy przykład myślenia życzeniowego?
  • w jaki sposób efektywne wykorzystanie potencjału pracowników w różnym wieku może budować przewagę konkurencyjną firmy?
  • dlaczego i w jaki sposób administracja publiczna powinna prowadzić działania z zakresu społecznej odpowiedzialności?
  • odpowiedzialność biznesu za środowisko – w czym się przejawia i jak wiarygodnie prowadzić działania CSR w tym obszarze?

W skład jury weszli opiekunowie XIV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – przedstawiciele biznesu, ministerstwa finansów i środowiska akademickiego. Konkurs odbył się w ramach programu edukacyjnego Liga Odpowiedzialnego Biznesu prowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz pod honorowym patronatem ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego, a także ministerstwa finansów.

Celem konkursu wiedzy o CSR jest upowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju oraz wspieranie osób, które są zainteresowane pogłębianiem wiedzy na ten temat, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej W wydarzeniu mogli wziąć udział studenci oraz uczniowie szkół średnich, którzy nie ukończyli 26 roku życia.