Program Geostart – wsparcie w przygotowaniu prac dyplomowych

Akademia Górniczo-Hutnicza podjęła współpracę z firmą geoinformatyczną ProGea 4D Sp. z o.o. w zakresie realizacji programu Geostart oferującego wsparcie w przygotowaniu prac dyplomowych.

Oferowana pomoc realizowana będzie głownie poprzez udostępnianie bezpłatnych licencji na specjalistyczne oprogramowanie do przetwarzania danych LiDAR oraz zapewnienie dostępu do bazy zobrazowań satelitarnych PlanetScope. Studentom korzystającym z tych rozwiązań poza dostępem do programów i/lub danych satelitarnych przysługuje merytoryczne wsparcie pracowników firmy ProGea 4D.

Dostęp do wysokiej klasy oprogramowania branżowego oraz wysokorozdzielczych danych satelitarnych daje studentom dodatkowe możliwości poznania obecnych trendów w dziedzinie teledetekcji i zwiększa ich szanse na rynku pracy.

W ramach programu GEOStart dyplomanci AGH mogą korzystać z:

• oprogramowania LP360 Advanced firmy GeoCue,
  • oprogramowania LIS 3.0 LiS Desktop firmy LASERDATA,
  • danych satelitarnych konstelacji PlanetScope.

Osobą odpowiedzialna za realizację programu w Akademii Górniczo-Hutniczej jest dr inż. Michał Lupa (e-mail: mlupa(at)agh.edu.pl) z Katedry Geoinformatyki i Informatyki Stosowanej na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska.

Więcej informacji o programie