10.10.2018

Nasze studentki stypendystkami programu „Nowe technologie dla dziewczyn”


Na zdjęciu stypendystki AGH, od lewej: E. Krzeczek, M. Baran, M. Kubas, P. Tokarczyk

Pięć studentek AGH zostało stypendystkami ogólnopolskiego programu „Nowe technologie dla dziewczyn”. Otrzymają wsparcie finansowe oraz merytoryczne.

Stypendia dostały: 


Stypendystki znajdą się pod trwającą rok opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Odbędą też wakacyjny staż w centrum Intel Technology Poland. Część wydatków ponoszonych w związku ze studiami pokryje z kolei wsparcie finansowe w wysokości 12 000 zł.

Program mentoringowo-stypendialny „Nowe technologie dla dziewczyn” organizowany jest przez firmę Intel we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami oraz wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. W programie mogą wziąć udział utalentowane maturzystki i studentki planujące karierę zawodową bądź naukową w branży technologicznej.

Do IV edycji programu spłynęło ok. 900 zgłoszeń, a stypendia na rok akademicki 2018/2019 przyznano 25 osobom. Głównymi kryteriami były osiągnięcia naukowe, ale też działalność w kołach naukowych, zainteresowania i stopień zaangażowania w podejmowane działania.