„Kto buduje przyszłość?” – komiks AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza wydała komiks pt. „Kto buduje przyszłość?”, który prezentuje wybrane projekty naszych studentów.

Głównymi bohaterami komiksu są studenci AGH – Łucja i Mateusz oraz ich niezwykły towarzysz z przeszłości – prof. Antoni Hoborski, wybitny matematyk, pierwszy rektor Akademii Górniczej. Przemierzając wspólnie AGH, bohaterowie spotykają studentów tworzących autorskie projekty. W komiksie, którego fabuła obfituje w wiele anegdot związanych z wyzwaniami konstrukcyjnymi, zaprezentowano: projekt „Aviator” – symulator lotów, łazik planetarny Kalman, rakiety AGH Space Systems, balon stratosferyczny, projekt „Shield”, bolidy wyścigowe i manipulator czteroosiowy zwany „krówką”.

Komiks został wydany przez Dział Informacji i Promocji AGH. Autorem scenariusza jest Paweł Kicman z Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego, a ilustracje wykonała Jadwiga Żelazny. W powstanie scenariusza byli zaangażowani studenci z kół naukowych –Koła Naukowego Elektroników AGH, Koła Naukowego Konstrukcji Militarnych „Adamantium”, Koła Naukowego „Volt”, AGH Space Systems, Koła Naukowego „Bozon”, Koła Naukowego „Kernel”, AGH Robotics oraz AGH Racing.

Wydawnictwo, którego premiera miała miejsce podczas Dnia Otwartego AGH, powstało przede wszystkim z myślą o kandydatach na studia, jednak pozycja ta będzie także ciekawą lekturą zarówno dla fanów komiksu, jak i wszystkich sympatyków AGH.

Komiks „Kto buduje przyszłość?” (.pdf / 10MB)

W wersji papierowej komiks jest dostępny w Sklepie Internetowym AGH