Konkurs dla młodych inżynierów EBEC Challenge Poland

Do 23 marca br. trwają zapisy 4-osobowych drużyn na konkurs dla młodych inżynierów European BEST Engineering Competition – EBEC Challenge Poland 2018.

Wydarzenie skierowane jest do studentów kierunków inżynierskich, którzy w sposób nieszablonowy potrafią wykorzystać umiejętności nabyte podczas studiów. Konkurs wyłoni osoby, które potrafią i lubią współpracować w grupie oraz posiadają wszechstronną wiedzę inżynierską połączoną z praktycznymi umiejętnościami z zakresu nauk technicznych.

Rywalizacja składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jesttest eliminacyjny sprawdzający podstawową wiedzę techniczną, umiejętność logicznego myślenia i kreatywność. Następnie 14 najlepszych drużyn z każdego miasta przechodzi do kolejnego etapu, jakim jestfinał lokalny. Zespołybiorą udział w jednej z dwóch kategorii: Case Study, gdzie należy podać analityczne rozwiązanie danego problemu, oraz Team Design, w którym głównym celem jest zbudowanie z dostępnych materiałów maszyny lub urządzenia spełniającego kilka danych zadań. Następnie uczestnicy obu kategorii muszą zaprezentować wyniki swojej pracy przed jury składającym się z przedstawicieli uczelni, partnerów merytorycznych oraz firm. Prezentacje odbywają się w języku angielskim. Dwie najlepsze drużyny wyłonione w każdym z miast będą współzawodniczyć w finale ogólnopolskim rywalizacja zmieni się tylko pod względem trudności zadań, natomiast konkurencje pozostają te same.

Konkurs Inżynierski EBEC Challenge Poland to wspólne przedsięwzięcie sześciu grup lokalnych organizacji BEST (Board of European Students of Technology) działających przy wiodących polskich uczelniach technicznych: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej oraz Politechnice Śląskiej.

Harmonogram konkursu:

• 27 marca 2018 r. – test eliminacyjny