Gra autorstwa studentów KN „Shader”

Studenci z Koła Naukowego „Shader” działającego na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH zakończyli prace nad produkcją gry pt. „Czerwony Kapturek”.

„Czerwony Kapturek” to gra platformowo-logiczna, która jest pierwszą w pełni ukończoną i zaawansowaną grą przygotowaną przez KN "Shader". Prace nad projektem trwały dwa lata i miały charakter niekomercyjny. W tworzeniu gry uczestniczyli: Łukasz Czyżycki, Rafał Gaweł, Michał Kisiel, Krzysztof Kowal, Przemysław Giebułtowski, Oskar Kuligowski, Kajetan Rzepecki oraz Michał Urbanek.

W grze wcielamy się w postać ośmioletniej Ani, która wyrusza w podróż do domku swojej babci. Dziewczynka jest obdarzona niezwykłą wyobraźnią, dzięki której potrafi zakrzywić przestrzeń i uciec do bajkowego świata. Dzięki tej umiejętności potrafi rozwiązać najtrudniejsze problemy, które pojawiają się w trakcie drogi.

Grę można pobrać ze strony czerwonykapturek.wordpress.com