fot. archiwum E-Moto AGH

E-Moto AGH na największych targach motocyklowych w Polsce

Studenci z zespołu E-Moto AGH zaprezentowali skonstruowany przez nich terenowy motocykl elektryczny na największych targach motocyklowych w Polsce Warsaw Motocycle Show 2018.

Stanowisko E-Moto AGH znajdowało się w strefie elektromobilności i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności, wywołując liczne pytania dotyczące samego pojazdu oraz dyskusje na temat idei zastosowania napędu elektrycznego.

Podczas wydarzenia kierownik projektu E-Moto AGH, student Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Maciej Padamczyk wygłosił wykład pt. „Projekt studencki budowy motocykla na uczelni”. Ponadto studenci zespołów E-Moto AGH oraz LEM Falcon z Politechniki Wrocławskiej wzięli udział w debacie „Motocykle spalinowe czy elektryczne”.

Udział w targach umożliwił zespołowi nawiązanie licznych kontaktów z prestiżowymi firmami motocyklowymi. Firma LOBO Racing, korzystając z konstrukcji E-Moto AGH nagrała materiał promujący motocykle elektryczne. Studenci AGH wymienili doświadczenia związane z zastosowaniem elektrycznego napędu w pojazdach z przedstawicielem firmy produkującej elektryczne rowery i skutery TrybEco.

Przypomnijmy, że terenowy motocykl elektryczny E-Moto AGH jest pierwszym tego typu pojazdem, który powstał w Akademii Górniczo-Hutniczej. Jego oficjalna prezentacja odbyła się 19 lipca 2017 r. na terenie kampusu AGH. W tym samym miesiącu debiutujący na zawodach SmartMoto Challenge w Barcelonie zespół E-Moto AGH zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a studenci AGH okazali się najlepsi w konkurencjach autocross – przejazd toru przez dwóch kierowców, slalom na asfalcie oraz rozwiązania mechaniczne motocykla i układ hamulcowy.

Targi Warsaw Motocycle Show 2018, podczas których zaprezentowało się ponad 130 wystawców z całej Europy, w tym przedstawiciele najlepszych światowych marek, odbyły się w dniach 2-4 marca.