Album „100 lat AGH w fotografii”

Akademia Górniczo-Hutnicza z okazji jubileuszu wydała album „100 lat AGH w fotografii | 100 Years of AGH UST in Photographs”.

Album jubileuszowy „100 lat AGH w fotografii | 100 Years of AGH UST in Photographs” prezentuje wybrane fotografie i dokumenty związane z historią uczelni. Publikacja została podzielona na dziesięć głównych rozdziałów obejmujących kolejne dekady, począwszy od lat 20. XX w. aż czasów współczesnych. Album otwierają przemówienie Rektora AGH, przemówienie Przewodniczącego Komitetu ds. Organizacji Jubileuszu 100-lecia AGH oraz wstęp historyczny. W dalszej części znalazły się: poczet rektorów, symbole tradycji oraz materiały dotyczące starań o powołanie wyższej szkoły górniczej sięgające II połowy XIX w. Osobną częścią jest rozdział „Varia” z fotografiami ze zbiorów prof. Walerego Goetla. W albumie oprócz zdjęć zaprezentowano również archiwalne artykuły prasowe, listy, zestawienia, zaproszenia, plakaty, dyplomy, mapy i różne dokumenty.

Wiele unikatowych materiałów pochodzi m.in. ze zbiorów: Muzeum AGH, Archiwum AGH, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Archiwum Narodowego w Krakowie, Archiwum Nauki PAN i PAU w Krakowie oraz Muzeum Krakowa.

Album „100 lat AGH w fotografii” można zakupić w Sklepie Internetowym AGH.