Akcja krwiodawstwa „KRKRKR–WIOSNA HDK” odwołana

Informujemy, że planowana w dniach 23-27 marca br. akcja krwiodawstwa „KRKRKR–WIOSNA HDK” organizowana przez Zarząd Akademickiego Koła PCK i Klubu HDK przy AGH przy współudziale Fundacji Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA oraz Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH została odwołana ze względu na epidemię koronawirusa.

Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie AGH – WAMPIRIADA–LATO HDK planowana jest  w dniach 1-5 czerwca 2020 r.

Wszyscy członkowie Akademickiego Koła PCK i Klubu HDK PCK AGH oraz chętni na oddawanie krwi proszeni są o indywidualne kierowanie się do najbliższych placówek Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (w Krakowie Małopolskie RCKiK, ul. Rzeźnicza 11) i oddawanie krwi na konto AGH pod hasłem: „Cud nad Wisłą”. Jest to nowa inicjatywa krwiodawców dedykowana 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Naszym celem jest maksyma: „Twoja krew może pomóc drugiemu człowiekowi, pozwoli uratować jego życie i zdrowie”.