Absolwentka AGH w finale konkursu pt. „Polacy z werwą”

Agnieszka Kędzierska, absolwentka Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH, jest jedną z trzech finalistek w dziedzinie ochrony środowiska w konkursie pt. „Polacy z werwą”.

Na obecnym etapie najważniejsze są głosy oddawane na kandydatów na stronie internetowej. Na podstawie ilości głosów oddanych na poszczególnego kandydata wyłonionych zostanie dwóch finalistów, spośród których komisja wybierze zwycięzcę. Laureat otrzyma 50 000 zł na rozwój swojej działalności zawodowej.

Agnieszka Kędzierska jest obecnie pracownikiem naukowym Freie Universität w Berlinie oraz członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń. Podczas studiów w AGH aktywnie działała w międzynarodowej organizacji dla studentów uczelni technicznych – The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oraz odbyła trzy zagraniczne praktyki naukowe.

W 2011 roku w ramach stypendium naukowego przyznanego przez Fundację im. Nowickiego i Deutsche Bundesstiftung Umwelt pracowała na Freie Universität w Berlinie, gdzie zaimplementowała indywidualny projekt badawczy zatytułowany „Edukacja ekologiczna jako konieczne wsparcie zrównoważonej gospodarki odpadami.” Równolegle, w wyniku nawiązanej współpracy, poprowadziła serię zajęć poświęconych zrównoważonej gospodarce odpadami w dwóch berlińskich szkołach (Im Beerwinkel Schule oraz Biesalski Schule).

Głosowanie na stronie konkursu