Studenci - aktualności

Przewodniki MNiSW po stypendiach i grantach

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało dwa przewodniki, które zawierają informacje dotyczące stypendiów, programów i konkursów.

• Przewodnik po stypendiach, konkursach i programach dla studentów przybliża formy wsparcia, jakie dostępne są dla osób, które mają szczególne osiągnięcia, potrzebują pomocy finansowej, chcą studiować za granicą lub spróbować swoich sił w biznesie. Publikacja jest przejrzystym źródłem informacji o poszczególnych stypendiach, konkursach i programach.
  • Przewodnik po stypendiach, konkursach i programach dla młodych naukowców dostarcza informacje o dostępnych formach wsparcia dla naukowców przed doktoratem, zaraz po doktoracie oraz dla zespołów badawczych. W publikacji znajdują się także przydatne rady, jak młody naukowiec może ubiegać się o „kredyt studencki”, z którego oprócz studentów mogą korzystać także doktoranci. W przewodniku dla młodych naukowców zawarte zostały wskazówki dotyczące m.in. sposobu aplikowania i wykorzystania funduszy.