17.05.2022

Rada Koł Naukowych AGH we współpracy ze Studenckimi Kołami Naukowymi AGH zorganizowały „Warsztaty dla Ukrainy”

14 maja 2022 r. pod nazwą „Warsztaty dla Ukrainy” skupieni w kołach naukowych studenci AGH przeprowadzili szereg różnorodnych zajęć skierowanych do przebywających na terenie Miasteczka AGH uchodźców z Ukrainy. Biorącym w nich udział dzieciom, młodzieży i dorosłym przyniosły one wiele radości. Inicjatorem akcji była Rada Kół Naukowych AGH.

Dla najmłodszych powstało jedyne w swoim rodzaju „Zephyrowe przedszkole”. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach walki mieczem japońskim, poznały podstawy samoobrony, odkryły dlaczego samolot lata, a także lepiły z gliny.

Nie zabrakło atrakcji dla tych trochę starszych i dorosłych. Oni zajrzeli do komory bezechowej, poznali tajniki turbin wiatrowych, zasiedli za kierownicą elektrycznego motocykla. Przygotowano dla nich także kursy informatyczne z podstaw C++, Pythona i wprowadzono w tajniki sztucznej inteligencji.

Warsztaty prowadzili studenci reprezentujący następujące koła naukowe: Glider, Kernel, Integra, Nova Energia, Ignis, AGH Space Systems, Ceramika Artystyczna, Spaceteam AGH, AGH Solar Plane, Eko-Energia, E-Moto AGH, Hefajstos, Akustyki Architektonicznej.

Z kolei grupa pomagających wolontariuszy rekrutowała się z kół: Inspektor, Menadżer Jakości, GEOFON, Integra, Kernel, Zarządzanie.

Zdjęcia wykonała Nina Smoleńska.