Solidarni z Ukrainą - aktualności

Zbiórka – Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Jako pracownicy AGH i mieszkańcy gminy Zator zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dedykowaną dzieciom z Ukrainy, które wraz ze swoimi opiekunami przebywają na terenie gminy Zator. Aktualnie jest to około 200 osób, spodziewany jest przyjazd kolejnych 200, w tym prawdopodobnie 50 dzieci z ewakuowanego Domu Dziecka w Kijowie.

Gmina licząca około 9 tys. mieszkańców zapewnia uchodźcom noclegi, wyżywienie oraz podstawowe środki do życia (odzież, obuwie, środki higieniczne itp.). Równocześnie przygotowuje się do utworzenia w posiadanych zasobach szkolnych zorganizowanej opieki nad najmłodszymi (grupa przedszkolna), a dla starszych dzieci zajęć edukacyjnych. W związku z tym potrzebne są zabawki, książki oraz artykuły piśmiennicze (zeszyty, kredki, pisaki, papier, plecaki szkolne itp.). Może Państwa dzieci już wyrosły z niektórych zabawek i zechcą się nimi podzielić? Za każdy dar będziemy bardzo wdzięczni.

Jeżeli możecie Państwo udzielić wsparcia, to prosimy o dostarczenie ww. artykułów do pokoju 19 (parter) w budynku A-4 w godz. 9.00–14.00.

Kontakt: Wacław Andrusikiewicz – tel. 501 375 662; Mariola Andrusikiewicz – tel. 530 116 454

Збір коштів - Факультет цивільного будівництва та управління ресурсами

Шановні пані та панове, колеги!

Як працівники AGH УНТ та мешканці ґміни Затор, просимо Вас про допомогу для дітей з України, які разом зі своїми опікунами перебувають у ґміні Затор. Наразі це близько 200 осіб, очікується прибуття ще 200, в тому числі, можливо 50 дітей з евакуйованого дитячого будинку з Києва.

Гміна з населенням близько 9 тис. забезпечує біженців житлом, харчуванням та основними засобами для життя (одяг, взуття, засоби гігієни тощо).

Водночас планує організовати догляд за наймолодшими дітьми (дошкільна група) та шкільне навчання для для дітей старшого віку. Тому потрібні іграшки, книги та канцелярські приладдя (зошити, олівці, фломастери, папір, шкільні рюкзаки тощо). Можливо, ваші діти вже виросли і хтось із вас хотів би поділитися цими речами? Ми будемо дуже вдячні за кожен дар.

Якщо ви можете надати допомогу, будь ласка, приносьте речі у кімнату 19 (цокольний поверх) в корпусі А-4 від 9.00-14.00 години.

Контакти: Вацлав Андрусікевич – тел. 501 375 662; Маріола Андрусікевич – тел. 530 116 454