Solidarni z Ukrainą - aktualności

Mini-rozmówki polsko-ukraińskie – inicjatywa SJO AGH oraz CeL AGH

Odpowiadając na doraźne potrzeby komunikowania się z przebywającymi do Polski Ukraińcami, Studium Języków Obcych AGH przygotowało mini-rozmówki polsko-ukraińskie. Prace wsparło Centrum e-Learningu AGH.

Słowniczek wraz z nagraniami wymowy został opracowany przez nauczycieli akademickich ze SJO przy wsparciu i konsultacjach z pracownikami uczelni – rodzimymi użytkownikami języka ukraińskiego.

Mini-rozmówki zawierają zwroty ogólne, liczebniki, a także słownictwo związane z podróżą (dworce i przystanki) oraz noclegami i punktami recepcyjnymi.

Materiały graficzne, nagrania i opracowanie techniczne przygotowali pracownicy CeL AGH.

Link do mini-rozmówek: cel.agh.edu.pl/rozmowki-polsko-ukrainskie/

Польсько-українські міні-розмовники - ініціатива Центру іноземних мов AGH УНТ та Центру e-Learning AGH УНТ

У відповідь на нагальні потреби спілкування з українцями, які перебувають у Польщі, Центр іноземних мов AGH УНТ підготував міні польсько-українські розмовники. Робота виконана за підтримки Центру e-Learning AGH УНТ.

Словник із записами вимови розроблено академічними викладачами ЦІМ за підтримки та консультацій з працівниками університету – носіями української мови.

Міні-розмовник містить загальні словосполучення, числівники, лексику, що повязана з подорожами (станції та зупинки), а також пункти проживання на прийому.

Графічні матеріали, записи та технічні розробки підготували співробітники e-Learning AGH УНТ.

Посилання на міні-розмовник: cel.agh.edu.pl/rozmowki-polsko-ukrainskie/