Przejdź do treści Przejdź do stopki
Solidarni z Ukrainą - aktualności

Solidarni z Ukrainą - aktualności

Informacje o uchodźcach przyjętych przez pracowników AGH

Władze Akademii opracowują długofalowy plan koordynacji pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie nie tylko w obiektach AGH udostępnionych Wojewódzkiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego, ale także w mieszkaniach i domach członków naszej akademickiej społeczności.

Przygotowanie takich planów podyktowane jest koniecznością opracowania zakresu działań m.in. na czas ustania wynikającego ze specustawy dofinansowania pobytu uchodźców, niemożności podjęcia przez nich pracy gwarantującej utrzymanie w Polsce czy brak perspektyw powrotu do ojczyzny.

Ponadto władze uczelni uważają, że pracownicy, którzy we własnym zakresie udzielają schronienia ukraińskim uchodźcom, powinni otrzymać wsparcie AGH w możliwe szerokim zakresie.

W związku z powyższym pracownicy AGH proszeni są o przekazanie informacji o uchodźcach z Ukrainy, których przyjęli pod swój dach. Informacje należy przesyłać na adres e-mail pomoc.ukrainie(at)agh.edu.pl.

Po otrzymaniu zgłoszeń Zespół Koordynacyjny ds. Pomocy dla Ukrainy skieruje bezpośrednio do zgłaszających prośbę o przekazanie stosownych danych.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu uczelnianego Zespołu Koordynacyjnego ds. Pomocy dla Ukrainy 12 617 51 51.

Komunikat Kanclerza nr 25/2022 z dnia 25 marca 2022 r.

Stopka