Słowo od Rektora AGH

Akademia Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie to wyjątkowe miejsce, w którym studenci zdobywają wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą aktywnie i z powodzeniem rozpocząć zawodowe życie. To także przestrzeń, gdzie pracownicy rozwijają swoje naukowe pasje, w których uczestniczyć mogą młodzi ludzie otwarci na nowe wyzwania.


Prowadzenie badań na wysokim, światowym poziomie, czyni wiedzę przekazywaną w murach AGH wyjątkową. Stawiamy na innowacyjność oraz rozwój nowoczesnych technologii, które znajdują zastosowanie zarówno w wielu dziedzinach przemysłu, jak i w codziennym życiu. Nowoczesna baza edukacyjna i laboratoryjna, bezpieczne miasteczko studenckie w bliskim sąsiedztwie kampusu, wyjątkowe miasto – to warunki, w których można znaleźć swoje miejsce na czas studiów, ale także na całe życie.

Regularnie wysoka pozycja w rankingu szkół wyższych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, wysokie oceny jednostek naszej uczelni w ocenie parametrycznej jednostek naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego potwierdzają nasze możliwości. Wart podkreślenia jest fakt, że wg badań ponad 90% absolwentów naszej uczelni podejmuje pracę zawodową zaraz po skończeniu studiów – co ważne – zgodnie ze zdobytym wykształceniem.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka
Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie