05.01.2021

Zmarła prof. dr hab. inż. Katarzyna Tkacz-Śmiech


Z żalem informujemy o śmierci prof. dr hab. inż. Katarzyny Tkacz-Śmiech, wybitnej nauczycielki akademickiej i wykładowczyni Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki.

Profesor była specjalistką w zakresie inżynierii materiałowej, perfekcyjnie łączącą najnowsze osiągnięcia nauk podstawowych z rozwojem nowych technologii. Z pasją przekazywała wiedzę kolejnym pokoleniom studentów. Była autorką licznych prac poświęconych projektowaniu i optymalizacji nowych materiałów funkcjonalnych, modelowania procesów zachodzących w materiałach oraz najwyższej próby podręczników akademickich.

Pełniła liczne funkcje, m.in. była przewodniczącą Wydziałowego Zespołu Audytu Dydaktycznego, członkiem Rady Dyscypliny Inżynieria Materiałowa w AGH, zespołu eksperckiego NCBR.

Za wyróżniające osiągnięcia wielokrotnie nagradzana, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i nagrodami Rektora AGH. Była członkiem prestiżowego naukowego stowarzyszenia międzynarodowego The Electrochemical Society.

 

Rodzinie Zmarłej kondolencje składają Rektor i Senat AGH.