Przejdź do treści Przejdź do stopki
Odeszli

dr inż. Władysław Borowiec

dr inż. Władysław Borowiec

24 maja 2023 r. zmarł dr inż. Władysław Borowiec – długoletni pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, absolwent AGH, geodeta, taternik, speleolog, organizator badań tatrzańskich, ratownik.

Wieloletni sympatyk SKPG Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie, kolega i przyjaciel wielu ze starszych przewodniczek i przewodników z Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich i Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie, uczestnik wielu spotkań i imprez kołowych, dusza towarzystwa.

Członek Akademickiego Klubu Grotołazów i jego prezes w latach 1972–1974. Jako opiekun Studenckiego Koła Naukowego Geodetów AGH był motorem obozów pomiarowych w jaskini Czarnej, zwieńczonych odkryciem jej drugiego otworu. Członek – założyciel Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi (PTPNoZ) i jego Sekcji Taternickiej. W latach 1974–1991 był ratownikiem-ochotnikiem Grupy Tatrzańskiej GOPR i od początku (od 1978 r.) członkiem Zespołu Interwencyjnego Ratowników Jaskiniowych. Uczestnik wypraw speleologicznych do Pierre Saint Martin w Pirenejach (1972) oraz Ghar Parau w Iranie (1973). Uczestnik wielu zagranicznych wypraw Oddziału Krakowskiego PTPNoZ oraz innych klubów.  

Pogrzeb odbędzie się 1 czerwca o godzinie 12.20 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Stopka