Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pracownicy – konkursy

Pracownicy – konkursy

Do 30 września trwa przyjmowanie zgłoszeń do Europejskiej Nagrody im. Stanisława Lema. Przyzna ją po raz drugi Politechnika Wrocławska. Lem Prize skierowana jest do młodych naukowców (do 40 roku życia), których badania mają szansę pozytywnie wpłynąć na przyszłość naszej cywilizacji. Na zwycięzcę czeka 100 tys. zł.

Europejska Nagroda im. Stanisława Lema (Stanisław Lem European Research Prize) skierowana jest do młodych naukowców (do 40 roku życia) studiujących lub prowadzących badania w Unii Europejskiej oraz krajach stowarzyszonych, biorących udział w programie Horyzont Europa. Jest przyznawana corocznie za niedawne odkrycie lub znaczące osiągnięcie w szeroko rozumianych dziedzinach nauki i inżynierii, z silnymi elementami technologii, interdyscyplinarności, kreatywności i wizji.

Zgłoszenia zawierające opis odkrycia lub osiągnięcia, listę publikacji wraz z listami polecającymi należy przesłać na adres lemprize(at)pwr.edu.pl.

Laureata wybierze kapituła, w której skład wchodzą wybitni naukowcy z zagranicy i Politechniki Wrocławskiej oraz Tomasz Lem, syn pisarza. Nazwisko zwycięzcy Lem Prize 2022 poznamy 15 listopada, w dniu Święta Politechniki Wrocławskiej.

Nagroda została ustanowiona przez Politechnikę Wrocławską w 2021 r. dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin wybitnego polskiego powieściopisarza fantastyki naukowej, który w 1981 r. otrzymał doktorat honoris causa PWr.

Szcezgółowe informacje:lemprize.pwr.edu.pl.

Stopka