Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pracownicy – konkursy

Pracownicy – konkursy

Consolidator Grant dla naukowców ze stopniem doktora lub wyższym
  • 12.12.2023

Do 12 grudnia 2023 r. Europejska Rada ds. Badań Naukowych prowadzi nabór wniosków do konkursu ERC Consolidator Grant. Grant pozwala dokonać konsolidacji pierwszego niezależnego zespołu lub programu badawczego. We wniosku trzeba więc wykazać, że proponowane badania pomogą w uzyskaniu pełnej samodzielności badawczej i umocnieniu pozycji lidera zespołu. Termin rejestracji w systemie eCOP upływa 5 grudnia br.

Adresatami są naukowcy z doświadczeniem sięgającym od 7 do 12 lat od momentu ukończenia studiów doktoranckich. Pożądane jest autorstwo kilku publikacji bez udziału promotora. O grant ERC Consolidator 2024 mogą starać się naukowcy, którzy swój pierwszy stopień doktora skutecznie obronili pomiędzy 1 stycznia 2012 r. a 31 grudnia 2016 r. (włącznie).

Projekty mogą dotyczyć wszystkich dziedzin wiedzy. Za przebieg projektu odpowiedzialny jest „główny badacz” – lider stworzonego przez siebie zespołu badawczego. Zarówno lider, jak i członkowie zespołu pochodzić mogą z dowolnego kraju świata. Projekt wykonywany jest w wybranej przez głównego badacza instytucji goszczącej (może to być instytucja macierzysta), która jednak musi znajdować się w kraju członkowskim UE lub stowarzyszonym z programem Horyzont Europa. Instytucja goszcząca zobowiązuje się do zapewnienia projektowi wszelkiego wsparcia. Udział w projekcie innych instytucji wymaga specjalnego uzasadnienia. Projekt może trwać do 5 lat.

Budżet projektu może dochodzić do 2 mln euro (po spełnieniu pewnych warunków – do 3 mln euro. Można z niego pokryć następujące wydatki: koszty osobowe, zakupy aparatury i usług, szkolenia, wyjazdy, podwykonawstwo, czyli zlecenia zewnętrzne, publikacja i rozpowszechnianie wyników badań, koszty pośrednie.

Jedynym kryterium oceny projektu jest doskonałość naukowa: kwalifikacje i dorobek głównego badacza oraz oryginalność pomysłu. Ocena jest dwustopniowa, w drugim etapie przewidziana jest rozmowa kwalifikacyjna z autorem wniosku.

Obsługę konkursu w AGH prowadzi Aleksandra Wcisło (e-mail: awcislo(at)agh.edu.pl, tel. 33 82) z Centrum Obsługi Projektów.

Szczegółowe informacje o konkursie

Artykuły z kategorii Pracownicy

    Oops, an error occurred! Code: 2023120509324046230592

Najnowsze artykuły

    Oops, an error occurred! Code: 2023120509324087a5e9e8

Stopka