25.05.2022

Pomoc dla Dominika. Kiermasz charytatywny w Bibliotece Głównej AGH


Biblioteka Główna AGH zaprasza na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 25 maja 2022 r. w godz. 9.00–14.00.

Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na wsparcie leczenia Dominika, studenta kierunku Informatyka i Systemy Inteligentne na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (studia I stopnia).

W zamian za dobrowolny datek będzie można wybrać książkę i/lub płytę CD oraz skosztować domowych wypieków przygotowanych przez pracowników Biblioteki. Książki i płyty pochodzą z prywatnych zbiorów pracowników AGH.

Dominik od wielu lat walczy o życie. Ciężkie poparzenia II i III stopnia obejmujące 35% ciała, nieprzyjęte przeszczepy skóry własnej na całej powierzchni oparzenia, trudności z oddychaniem powstałe na skutek przykurczy utworzonych na całym układzie oddechowym wraz z sercem wymagają specjalistycznych operacji w USA. Oparzone tkanki (po nieprzyjęciu przeszczepów i zakażeniu gronkowcem w USD w Krakowie w 2012 r.) na klatce piersiowej cały czas pękają, uniemożliwiając wzrost, a deformacje i niedowaga ciała się ogromnie pogłębiają.

Obecnie trwa zbiórka środków finansowych na dwie konieczne operacje zaplanowane na lipiec i grudzień 2022 r.

Więcej o problemach zdrowotnych Dominika można przeczytać na stronie Fundacji Siepomaga, przez którą zbierane są pieniądze na jego leczenie: Ratujemy Dominika.