30.06.2022

Granty interwencyjne NAWA – edycja 2022 (runda I)


Granty interwencyjne NAWA to program dofinansowujący projekty naukowców, których badania przyczyniają się do rozwiązania bieżących, kluczowych dla społeczeństwa, problemów naukowych. Ruszył nabór do tegorocznej edycji. Budżet programu to 5 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu może wynieść do 300 tys. zł.

Celem programu jest wspieranie współpracy międzynarodową zespołów badawczych oraz mobilność międzynarodową naukowców, w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych dla danego regionu świata.

Wnioski składane w programie muszą obejmować działania badawcze, których realizacja, ze względu na konieczność szybkiego reagowania, nie jest możliwa w drodze ubiegania się o inne istniejące mechanizmy finansowania.

Ze względu na specyfikę programu, wnioski naukowców oceniane są na bieżąco i decyzja o przyznaniu finansowania projektu zapada szybko. Średni czas oczekiwania na nią w ubiegłym roku wyniósł zaledwie 18 dni.

Nabór wniosków w tegorocznej edycji programu Granty Interwencyjne NAWA został podzielony na dwie rundy:

  • I: 28 marca – 30 czerwca br.
  • II: 1 września – 15 listopada br.


Wnioski o grant przyjmowane są w systemie elektronicznym NAWA.

Obsługą konkursu w AGH zajmuje się Centrum Obsługi Projektów.

Szczegółowe informacje