Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pracownicy – aktualności

Pomóżmy naszej Koleżance. Zbiórka na dofinansowanie zakupu samochodu

Pomóżmy naszej Koleżance. Zbiórka na dofinansowanie zakupu samochodu

Zwracamy się z serdeczną prośbą do Pracowników AGH o finansowe wsparcie naszej Koleżanki Pauliny Walotek, która znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu samochodu, niezbędnego do normalnego funkcjonowania osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Paulina Walotek pracuje w Biurze Administracyjnym Wydziału Humanistycznego. Jest niepełnosprawna i porusza się na wózku inwalidzkim. Samotnie wychowuje dwóch nastoletnich synów. Stan zdrowia starszego dziecka wymaga okresowych hospitalizacji oraz ciągłej pomocy ambulatoryjnej, a leczenie jest przewlekłe i kosztowne. Ułatwiający funkcjonowanie 22-letni samochód, którym obecnie dysponuje Pani Paulina, nie spełnia już swojego zadania, nieustannie się psuje i zapewne wkrótce przestanie działać.

Splot nieszczęśliwych wydarzeń, jakie ostatnio spotkały Panią Paulinę, tak bardzo skomplikował życie jej oraz jej najbliższych, że znaleźli się w kryzysowej, niezwykle trudnej do udźwignięcia sytuacji finansowej.

Systemowa pomoc udzielona przez AGH, jako pracodawcę, okazała się niewystarczająca. W banku Pekao SA zostało utworzone subkonto Fundacji dla AGH, dedykowane zbiórce środków na potrzeby Pani Pauliny.

Nasza akademicka wspólnota, często nazywana przez nas samych „Rodziną AGH”, wielokrotnie pokazała swoją siłę i solidarność. Pomóżmy i teraz!

Panią Paulinę można wesprzeć, wpłacając darowiznę:
Bank Pekao SA
nr konta: 18 1240 4575 1111 0010 2099 1086
z dopiskiem: Paulina Walotek.

Źródło: komunikat Kanclerza nr 88/2022

 

Stopka