12.10.2020

Zwycięstwo sportowców z AGH w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu


Fot. Rafał Oleksiewicz

W niedzielę 11 października 2020 r. w Lublinie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. W klasyfikacji generalnej mężczyzn puchar zdobyli pływacy z AGH.

Indywidualnie wywalczyli III miejsce w wyścigach na 50 m stylem klasycznym i na 100 m stylem zmiennym.

Zawodniczki AGH zdobyły złoto za wyścig na 50 m stylem motylkowym i brąz za 100 m stylem zmiennym.

W konkurencji sztafet mieszanych 4 x 50 m stylem dowolnym reprezentacja AGH uzyskała srebrny medal.

W mistrzostwach udział wzięli reprezentanci 53 uczelni.


Wyniki szczegółowe:

Kobiety

Klasyfikacja generalna
1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 873
2. Politechnika Śląska w Gliwicach 632,5
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie 546,5

Wyniki 2. dnia AMP

50 metrów klasycznym
1. Martyna Nowak (UŚ Katowice) 33.23
2. Aneta Chmielewska (UW Warszawa) 33.69
3. Dominika Kulaga (CH Rzeszów) 33.80

50 metrów motylkowym
1. Anna Solak (AGH Kraków) 28.68
2. Amelia Pisarczyk (AWF Kraków) 29.29
3. Zofia Sajecka (WUM Warszawa) 29.39

100 metrów zmiennym
1. Zuzanna Dzwonnik (PŁ Łódź) 1:05.11
2. Kamila Andrzejewska (UMCS Lublin) 1:05.94
3. Aleksandra Bartyzel (AGH Kraków) 1:07.63


Mężczyźni

Klasyfikacja generalna
1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie 841
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie 820
3. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 725

Wyniki 2. dnia AMP

50 metrów klasycznym
1. Jan Kałusowski (PŁ Łódź) 26.91
2. Jan Kozakiewicz (SGH Warszawa) 27.62
3. Łukasz Solak (AGH Kraków) 27.77

50 metrów motylkowym
1. Bartłomiej Lassek (PŁ Łódź) 24.12
2. Jakub Smoliński (AWF Warszawa) 24.45
3. Tomasz Dobrzyński (AWF Warszawa) 24.63

100 metrów zmiennym
1. Wojciech Kaźmierczak (UW Warszawa) 55.71
2. Marcel Wągrowski (PŁ Łódź) 55.89
3. Andrzej Michalczyk (AGH Kraków) 56.29

Sztafety mieszane

4x50 dowolnym
1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Luigia Sirigniano, Kamil Bryła, Daniela Georges, Adam Dubiel) 1:38.95
2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (Łukasz Solak, Anna Solak, Andrzej Michalczyk, Natalia Pawlaczek) 1:39.71
3. Politechnika Łódzka (Bartłomiej Lassek, Julia Wróbel, Zuzanna Dzwonnik, Marcel Wągrowski) 1:39.95