Znamy wyniki najnowszego rankingu Times Higher Education World University Ranking

W najnowszym rankingu Times Higher Education World University Ranking (THE WUR) 2019 Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła pozycję w przedziale 801-1000.

W tym samum przedziale uplasowały się również Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechnika Warszawska. Najwyższą pozycję (przedział 601-800) zajęły Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski. W zakresie 1001+ znalazły się pozostałe sklasyfikowane polskie uczelnie: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Śląski oraz Politechnika Wrocławska.

Zestawienie THE WUR 2019 objęło 1258 najlepszych szkół wyższych z ponad 80 krajów. W czołówce znalazły się uniwersytety z Wielkiej Brytanii: Oxfrod University i Cambridge University (odpowiednio 1 i 2 miejsce). Trzecią pozycję zajął amerykański Stanford University.

THE World University Ranking to obok QS World University Rankings oraz Academic Ranking of World Universities (tzw. ranking szanghajski) jeden z najbardziej cenionych i najszerzej komentowanych międzynarodowych rankingów szkół wyższych.

Times Higher Education World University Ranking opracowuje brytyjski magazyn poświęcony szkolnictwu wyższemu „The Times Higher Education”. Uczelnie, które zostały objęte THE World University Rankings oceniono za pomocą 5 podstawowych kryteriów: kształcenie, umiędzynarodowienie, badania naukowe, wskaźnik cytowań i publikacji oraz współpraca z biznesem.

Wyniki Times Higher Education World University Ranking 2019