Znamy laureatów ministerialnego stypendium za wybitne osiągnięcia

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przyznał wyróżnienia finansowe za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019. W gronie stypendystów znaleźli się studenci i doktoranci z Akademii Górniczo-Hutniczej, którzy otrzymają odpowiednio po 15 tysięcy i 25 tysięcy zł.

Wyróżnienie studenci:

• Michał Barej – Fizyka Techniczna
  • Dariusz Dziubacki – Geofizyka
  • Mateusz Goncerz – Fizyka Techniczna
  • Łukasz Kaczmarczyk – Matematyka
  • Gabriel Moskal – Technologia Chemiczna
  • Magda Raczkowska – Fizyka Medyczna
  • Mateusz Rajzer – Elektronika
  • Tomasz Tatara– Inżynieria Mechatroniczna
  • Konrad Walkowicz – Matematyka
  • Maciej Żołądek – Energetyka Odnawialna i Zarządzanie Energią

Wyróżnieni doktoranci:

• Adam Fheed – nauki o Ziemi
  • Karolina Kołczyk-Siedlecka – nauki technicznych
  • Dawid Kutyła – nauki techniczne
  • Barbara Zagrajczuk – nauki techniczne

Rektorzy uczelni przedstawili ministrowi 1894 wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019, w tym 1338 wniosków studentów i 556 wniosków doktorantów. Oceny wniosków dokonał zespół złożony z 24 ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Aplikacje zostały ocenione metodą punktową, zgodnie z którą punkty przyznawane były za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie. Na podstawie indywidualnych protokołów oceny eksperci sporządzili listy rankingowe wniosków uszeregowanych według liczby punktów. Na tej podstawie minister podjął decyzję o przyznaniu 656 stypendiów studentom i 82 stypendiów doktorantom. Osoby, które otrzymały stypendium, uzyskały co najmniej: 9 pkt – w przypadku studentów oraz 61 pkt – w przypadku doktorantów. Laureaci otrzymują realne wsparcie finansowe w ramach jednej wypłaty od uczelni.