Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Złoty medal Akademickich Mistrzostw Świata we wspinaczce sportowej dla studentki AGH

Podczas Akademickich Mistrzostw Świata we wspinaczce sportowej, które odbywają się w Szanghaju, Anna Brożek zdobyła złoty medal w kategorii wspinaczka sportowa na czas. Mistrzyni jest zawodniczką AZS AGH Kraków oraz studentką III roku kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Wydziale Zarządzania.

Nasza reprezentantka w pierwszej rundzie okazała się lepsza od Słowenki Ajdy Remskar (11,54–17,35). W ćwierćfinale pokonała Chinkę Zhoumę Pubu (10,20–11,35), a w półfinale wygrała z brązową medalistką mistrzostw świata i wiceliderką światowego rankingu Rosjanką Juliją Kapliną (9,77–9,99). Złoty medal zapewniło naszej zawodniczce zwycięstwo w finale nad Polką Klaudią Buczek (8,57–9,45).

Anna Brożek trenuje wspinaczkę już blisko 10 lat i specjalizuje się w kategorii, w której zdobyła mistrzostwo, czyli wspinaczce na czas. Swojej pasji poświęca kilka godzin dziennie, ćwicząc na ściankach oraz wzmacniając ogólną kondycję wytrzymałościową.

Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej to pierwsze tego typu zawody w historii. Odbywają się w Szanghaju w dniach 12-16 października 2016 r.