01.06.2021

Złoto na Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej dla sportowców z AGH

fot. Michał Walusza

Drużyna męska stanęła na najwyższym podium w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej. AGH wyprzedziła Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską. Ponadto w rywalizacji indywidualnej nasi zawodnicy wywalczyli dwa złote medale, a zawodniczka – brązowy.

Najwyższe miejsca na podium w rywalizacji mężczyzn zajęli Kajetan Kupś w boulderingu i Wojciech Pełka we wspinaczce na trudność. Wśród kobiet trzecie miejsce w boulderingu wywalczyła Jadwiga Szkatuła.

W mistrzostwach organizowanych przez AZS Katowice wzięło udział blisko 250 uczestników reprezentujących 44 uczelnie. Tradycyjnie zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: boulderingu, wspinaczce na trudność oraz wspinaczce na czas. Zawody odbyły się w dniach 27–30 maja 2021 r. w boulderowni BLOKatowice oraz Chwyciarni Arena Gliwice.