08.11.2020

Złoto i srebro dla reprezentacji AGH w Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim

Mistrzostwo i wicemistrzostwo drużynowe zdobyli wioślarze z AGH podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze.

Reprezentanci AGH wywalczyli I miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn i II miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Ponadto zarówno żeńska, jak i męska reprezentacja znalazła się na najwyższym podium w klasyfikacji generalnej uczelni technicznych.

Turniej odbył się w Warszawie w dniach 7–8 listopada 2020 r. Wzięło w nim udział ponad 260 zawodniczek i zawodników z 36 uczelni, którzy rywalizowali w wadze lekkiej i otwartej.  Uczestnicy ścigali się na 20 maszynach, a każdy z nich miał do pokonania „dystans” 1000 m.