Aktualności

Aktualności

Antoni Szczepanik w drodze po złoto, fot. Michał Szypliński

Złoto i podwójny brąz dla narciarzy AZS AGH w AMP w narciarstwie alpejskim

W Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim zawodnicy z AZS AGH Kraków wywalczyli jeden złoty i dwa brązowe medale. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn AGH zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych, a w klasyfikacji generalnej wszystkich typów uczelni – drugie.

Podwójnym medalistą został Antoni Szczepanik, student Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, zdobywając złoto w slalomie oraz brąz w slalomie gigancie. Na podium stanął także Szymon Mitan z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu, który wywalczył brązowy medal w slalomie.

Zawody miały bardzo wysoki poziom. Różnice czasów między zawodnikami były minimalne, a o zwycięstwach decydował często drugi przejazd.

– Wiedziałem, że trasa będzie się niszczyć, bo słońce mocno operuje na Harendzie. Wiedziałem też, że muszę pojechać jak wariat i tylko jak wykonam perfekcyjny, ryzykowny przejazd to się uda. I udało się! – mówił po zawodach w slalomie gigancie Antoni Szczepanik.

Zawody odbyły się w dniach 24-28 lutego 2019 r. w Zakopanem. Wystartowało w nich 380 zawodników reprezentujących 51 uczelni. Na trasach stoku Harenda narciarze rywalizowali w slalomie gigancie oraz w slalomie. Organizatorem wydarzenia był AZS Warszawa.