10.05.2021

Złoto dla zawodników AGH w AMP w ergometrze wioślarskim


fot. archiwum organizatorów AMP

Zawodnicy AZS AGH Kraków stanęli na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej mężczyzn Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim. Ponadto indywidualny sukces wywalczył Marek Kobosko, zdobywając brązowy medal w kategorii open.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn AGH wyprzedziła Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Sekcja wioślarska jest jedną z kilkudziesięciu sportowych sekcji akademickich AZS AGH Kraków. Jej trenerem jest mgr Iwona Wójcik-Pietruszka.

AMP w ergometrze wioślarskim odbyły się 7 maja 2021 r. w Warszawie. Wzięło w nich udział niemal 500 zawodniczek i zawodników reprezentujących 50 uczelni wyższych. Organizatorem wydarzenia był AZS Warszawa, a partnerem zawodów – Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

Zawody rozgrywane były z zachowaniem reżimu sanitarnego. W hali mogły przebywać tylko osoby z danej kategorii wagowej, a ceremonia dekoracji odbywała się na zewnątrz. Tradycyjnie uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wagowe: lekką i otwartą wśród kobiet i mężczyzn. Pojedynki toczone były na dystansie 1000 metrów.