13.06.2022

Złoto dla szczypiornistów AZS AGH

Na zdjęciu zwycięska drużyna piłkarzy ręcznych AZS AGH. Zawodnicy stoją w grupie na parkiecie boiska. Ubrani są w sportowe stroje. Jeden z nich trzyma w ręce puchar w kolorze złotym. Wszyscy trzymają w górze ręce w geście zwycięstwa. Mają otwarte usta, co wskazuje na to, że coś krzyczą. Na twarzach zawodników maluje się radość.

fot. organizatorzy AMP

Złote medale w finale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn przypadły szczypiornistom AZS AGH w Krakowie. W decydującym o triumfie spotkaniu pokonali oni Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 25:20.

Na trzecim miejscu w męskiej rywalizacji znaleźli się zawodnicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

– Mieliśmy za cel wygrać ten turniej. Wydaje mi się, że w przekroju zawodów mieliśmy najlepszy zespół, co udowodniliśmy we wszystkich meczach. Wiedzieliśmy, że w finale musimy grać twardo w obronie i skutecznie w ataku. Wrocławianie byli dobrze przygotowani, na co dzień grają w I lidze, więc trzeba było zachować pełną koncentrację. Kto od nas wszedł na boisko, ten dawał z siebie sto procent – mówi nasz zawodnik, Michał Gasin.

Naszym reprezentantom przypadły również tytuły najlepszych męskich zawodników w kategorii:

• MVP (ang. most valuable player, najbardziej wartościowy gracz) – Albert Sanek,
  • najlepszy bramkarz – Marcin Górkowski.

Finały AMP w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn, zorganizowane przez AZS Katowice, odbyły się w dniach 10–12 czerwca 2022 r. w trzech miastach: Chorzowie, Siemianowicach Śląskich oraz Sosnowcu. W rywalizacji wzięło udział 14 żeńskich i 15 męskich drużyn, które łącznie rozegrały odpowiednio 34 i 38 spotkań.

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn

1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
2. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
3. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach